Már készülnek a nyárra a balatoni vízimentők!


Nagyon sokan tervezgetik már a nyaralásukat a Balatonra, várják a nyári szünetet, hogy kikapcsolódhassanak, a Vízimentők Szakszolgálata is ugyanúgy készül már ilyenkor a nyári szezonra, hogy biztonságunkat garantálni tudják a strandokon. 

Nézzük meg közelebbről, hogy mivel foglalkoznak a vízimentők tavasszal, illetve hogy milyen jótanácsokkkal látnak el minket a szezonra!


Mivel foglalkoznak a vizimentők tavasszal?
A legfontosabb dolog talán a nyáron “szolgálatba lépő” új kollégák kiképzése és az évek óta képesítéssel rendelkezők szintfelmérője, illetve az úszás és mentési gyakorlatozás, de az eszközök karbantartása, cseréje, a hajók újítása és a vízimentő szállások felkészítése is ilyenkor történik.
    Emellett kiemelt feladatuk – a strandüzemeltetőkkel közösen – a strandok felkészítése a szezonra, ez a parton a megfelelő információs táblák kihelyezését jelenti, a vízben pedig a nem odaillő tárgyak eltüntetését. Nem is gondolnánk, hogy mennyi balesetveszélyes dolgot szednek ki ilyenkor a strandmederből, például horgászszerelékeket, besodródó töltésköveket vagy akár az iszapba süllyedt éles fémszemetet.

Mire figyeljünk strandolóként? A vízimentők 5 jótanácsa!
1. Mindig a kijelölt fürdőhelyeket használjuk!
Ezek alkalmasak a biztonságos fürdőzéshez, itt állnak rendelkezésre a megfelelő információk, tájékoztató táblák, biztonsági berendezések és természetesen a vízimentő szolgálat is.
 

2. Győződjünk meg állapotunkról!
Mielőtt belemennénk a vízbe, gondoljuk végig, hogy úszásra, fürdőzésre  alkalmas állapotban vagyunk-e, például nem szédülünk, nem fáj a lábunk stb. Addig tudunk biztonsággal a Balatonban lenni, amíg felkészültek vagyunk!

3. Felhevült testtel ne merüljünk alá hirtelen!
Talán ez az a tanács, amit a legtöbbször hallunk, ám nem lehet elégszer felhívni rá a figyelmet, a hideg víz és a felhevült test hirtelen találkozása, akár szívleálláshoz is vezethet! Szoktassuk testünket a vízhőjéhez óvatos alámerüléssel vagy testünk vízzel történő átlocsolásával.

4. Óvatosan az ugrással!
Mielőtt bárhonnan a vízbe ugranánk, győződjünk meg vízbe mártózással a víz mélységéről, hiszen sekély vízben súlyos gerinc-, nyak- vagy fejsérülés vethet véget a mókának.

5. Ne aludjunk el vízi felfújható eszközön!

Nem is gondolnánk, de a Balatonon is szépen el lehet sodródni a parttól, ha elalszunk, akkor nem leszünk tudatában ennek. Ráadásul több olyan eset is előfordult, hogy a mély vízbe úszni nem tudó sodródott, itt egy matracról történő lecsúszás nem belátható következményekkel járhat…


+1 Figyeljünk fürdőző társainkra!
A strand forgatagában a gyermekek elfuthatnak szüleiktől, bárki rosszul lehet, ha valaki láthatóan segítségre szorul, menjünk oda, kérdezzük meg, hogy miként tudunk segítségére lenni, ha nagy a baj, akkor keressük rögtön a vízimentőket.

Közeleg a balatoni szezon, a nyári szünet, sokan már izgatottan várják a nyaralást, és bizony a Vízimentőszolgálat is elkezdte már a felkészülést, hogy biztonságban pihenhessünk, fürödhessünk, sportolhassunk 2022-ben is.
Segítsük a munkájukat, legyünk körültekintőek és vigyázzunk magunkra, egymásra! 

Share if you liked it:

You may also like these

Subscribe to the Balaton for You newsletter!

en_GBEnglish
BALATON NEKED
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.